[ad_1]

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

За тривалих низьких температур наше тіло втрачає тепло швидше, ніж виробляє, тому взимку одягу потрібно приділяти особливу увагу, щоб вберегтися від переохолодження чи навіть й обмороження, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, Які продукти варто включити у свій зимовий раціон: корисні поради буковинцям

Міністерство охорони здоров’я надало поради, як правильно одягатися взимку. Про це МОЗ повідомило в Телеграмі.

У відомстві рекомендують обирати одяг із натуральних чи спеціальних матеріалів. Також слід враховувати, що зимовий одяг для низьких температур повинен складатися з трьох шарів.

Зокрема нижній шар має відводити вологу, адже мокре тіло втрачає більше тепла (спідня білизна, шкарпетки, термобілизна), середній шар — утримувати тепло (светр, кофта тощо).

Отримуйте головні новини дня — Telegram або Viber

Верхній шар повинен захищати від зовнішніх чинників — дощу, вітру та снігу. Він має бути зі щільної вітронепродувної тканини (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

Що більше шарів одягу – то тепліше. Однак одяг не має бути занадто грубим і сковувати рухи, головне – багатошаровість та терморегуляція: між різними одежинами має бути повітряний прошарок, — зауважили у МОЗ.

Також важливо не залишати відкритими кінцівки та голову.

Натомість слід носити рукавички і шапку, оскільки через долоні й оголену голову втрачається чимало тепла. Крім того, від морозного повітря волосся стає тьмяним і ламким, а шкіра рук та обличчя пересихає.

Закритими мають бути й литки — залиште підкатані штани для теплої пори року. Зимове взуття рекомендується обирати з товстою підошвою. Воно має бути просторим, відповідного розміру і не стискати ногу, щоб підтримувати нормальний кровообіг, проте забезпечувати достатню фіксацію гомілково-ступневого суглобу, — радять у МОЗ.

У разі появи відчуття печіння шкіри МОЗ радить негайно знайти, де зігрітися. Так, сильне почервоніння і печіння може бути ознакою обвітрення та/або обмороження відкритих ділянок шкіри.

Тож за появи відчуття, що щоки, руки чи ноги «печуть», слід зайти в будь-яке тепле місце — магазин, кафе, під’їзд.

Щоб не замерзнути, необхідно рухатися. У разі довгого очікування на громадський транспорт не стійте нерухомо. Можна підстрибувати на місці, ходити, виконати кілька простих вправ, це водночас допоможе вам підтримувати фізичну активність», — рекомендують у Міністерстві охорони здоров’я.

Читайте такожЯк водіям уникнути ДТП на зимовій дорозі: лайфхаки від патрульних (ФОТО)

[ad_2]

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *