[ad_1]

Кредити на житло під час війни: як запустити ринок нерухомості

У відродженні активності на первинному ринку житла важливу роль відіграватиме держава, яка має запропонувати покупцям різноманітні цільові програми придбання нерухомості, а забудовникам – кредитування та викуп частини квартир.

Про це у коментарі для РБК-Україна Realty розповів СЕО девелоперської компанії GREENOL Олег Приходько,  пише Сайт міста Чернівці 0372.ua.

Покупці та забудовники чекають кроку назустріч від держави

Після війни ціна житла відіграватиме головну роль для більшості потенційних покупців, а у відроджені первинного ринку нерухомості важливою буде участь держави.

«Саме уряд має запропонувати вигідні умови кредитування, а також програми з викупу частини квартир у забудовників для тих, хто втратив житло внаслідок війни», – вважає Олег Приходько.

Серед недобудованих ЖК, роботи на яких припинилися з початком війни, найліпші перспективи своєчасної добудови мають проекти економ та економ-плюс класів.

«Демократичне житло швидше знайде покупців та більш ймовірно отримає замовника у вигляді держави», – додає експерт.

Завдання: залучити кошти та зберегти репутацію

В проектах на фінальній стадії реалізації зазвичай майже всі квартири (до 90%) були продані, з них живих коштів зараз не отримаєш. Тому ставку робитимуть саме на будівництва з частковою готовністю. Але для цього важливо продовжувати процес, хоча б приблизно дотримуючись графіку.

З огляду на це, найбільш вигідними та економічно обґрунтованими варіантами для цих цілей будуть об’єкти зі ступенем готовності 50-60%.

В більш-менш спокійних регіонах на заході та у центрі країни, включно зі столицею та передмістями, забудовники намагатимуться продовжувати роботи на майданчиках, адже їм важливо зберегти своє ім’я, а також сформувати фінансовий потік, тобто надходження коштів від нових інвесторів.

Читайте також: Як повернути переплату за газ після зміни постачальника — пояснення Чернівцігаз Збуту

Українців, що постраждали через війну, лікують у Німеччині

[ad_2]

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *