[ad_1]

Колекція свічок, тренування та здоровий сон - чим зайнятися, коли немає електрики - БЛОГ

Мені, як і всім українцям, вимикають світло. Іноді на цілий день, іноді — кілька разів чи два рази на день. Доводиться до цього пристосовуватися.

Хоча обленерго періодично публікує графіки відключень світла (коли можливо відключати за графіком), передбачити щось та спланувати все ж складно. Так, важко робити буденні хатні справи: приготувати їжу, купити продукти на тиждень (хоча ні, тут не складно, бо зараз холодно, воно на вулиці норм зберігається). 

Проблемно покупатись, помити голову, поприбирати, випрати одяг тощо. Звісно, українці — нація винахідлива, тому знаходимо способи, як із цим всім впоратись. 

Але от інше питання: що його робити, коли справи по дому все виконані, лягати спати рано, і є вільний час?

Розкажу, як я організовую своє дозвілля, коли немає світла, а вільного часу — навпаки — багато. Може комусь у пригоді буде.

Спати. Нє, ну а шо, не дарма ж кажуть, що у будь-якій незрозумілій ситуації треба лягати спати. Гарна можливість позбутися хронічного недосипу та відпочити наперед. Ну а якщо ви вже виспалися, треба щось інше думати. Я, наприклад, взагалі більше 5-6 годин спати не можу.

Читати. Якщо погода погана, і ще не стемніло, можна почитати паперову книжку. Як стемніло, то на такий випадок у мене є електронна читалка у смартфоні теж із кількома книжками (головне не читати їх паралельно по 10 хвилин, бо потім у голові буде повний безлад). Читати паперову книгу з ліхтарем чи при свічках не раджу, якщо не хочете посадити собі зір.

Сходити в гості. В принципі у гарній компанії байдуже, сидіти при світлі чи без нього. Тут завжди можна придумати, чим зайнятися. Якщо в гостях є світло, можна попроситися щось підзарядити чи попрати речі, наприклад. Якщо ще й вода є, можна голову помити. Натомість можна чимось пригостити, наприклад. А без світла можна пограти в якісь настільні ігри, поговорити без гаджетів, випити чогось.

Сходити не в гості. Це я про походи в кафе, кіно, філармонію, театр, органний зал. Подивитись афіші культурних заходів і запланувати собі щось. Звісно, не всі заклади можуть працювати, але хтось точно вже підлаштувався но нової реальності й продовжує працювати.

Погуляти. Якщо на вулиці ще не стемніло і погода дозволяє, чому б не пройтися вулицями й парками. У темряві краще не гуляти, бо враховуючи те, що вуличне освітлення не працює, це може бути небезпечно.

Зробити зарядку. Фізичні вправи допоможуть і час “вбити”, і зігрітися, і форму підтримувати. 

Подивитись або послухати щось, що ви попередньо завантажили на ґаджет. Колись же світло вмикають, тож у ці проміжки можна накачати собі на телефон фільмів, серіалів, відео та музики на Youtube (це якщо у вас платна підписка).

Помріяти. Так, із довгостроковими планами зараз проблематично, але хто нам забороняє будувати мрії, які потім можна перетворити на мету? 

Хобі.Ви запитаєте, яке хобі без світла? Я, наприклад, малюю при свічках. Ставлю багато свічок навколо листа А3, так що простір для малювання трішки нагадує вівтар. Але нє, я там нікого не викликаю. Так, я розумію, що очі мені за це не подякують. 

А чим освітлювати житло? 

Насправді є багато варіантів, що використовувати, коли немає світла: 

Свічки. Бажано купляти не тоненькі, а товсті, високі, у склянках. Такі, що можуть горіти п’ять годин і більше. 

Ліхтар. Краще з акумулятором, який заряджається. Виходить більш ощадливо, ніж класичний ліхтар. 

Ліхтар на телефоні. Теж варіант, але батарея там знадобиться для інших цілей.

Саморобні каганці. Пам’ятаєте, як раніше їх робити з марлі, бинта чи тканини? Окунали в рослинну олію і підпалювали. У моєму дитинстві бувало, що світло вимикали на 2 тижні, і батьки часто таке робили. 

Гірлянди на батарейках. Це щедодає трохи чарівності та затишку домашній обстановці.

Якщо у вас є свої варіанти того, як проводити дозвілля і чим освітлювати оселю, діліться ними у коментарях.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)

[ad_2]

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *