[ad_1]

Чи зможуть вручати повістки через родичів: як змінюються правила мобілізації в Україні

У квітні Кабінет міністрів розширив повноваження ТЦК та СП, відтепер повістку вручити можуть незалежно від реєстрації та місця перебування на військовому обліку.

За яких умов повістка вважається врученою та в якому разі її можуть підписати родичі військовозобов’язаного, дізнавалися ТСН.

Юрист Максим Шинжирбаєв надав роз’яснення, чи вважається врученою повістка, якщо її підписав родич військовозобов’язаного.

Варто розуміти, що повістка вважається належно врученою, якщо її заздалегідь заповнили, внесли дані особи, яку викликають, та яка особисто підписана військовозобов’язаним.

Як зазначає юрист, повістка вважається законно врученою також, якщо її отримав хтось із родичів, якому виповнилося 18 років та який мешкає разом із військовозобов’язаним.

Таким чином повістку можуть вручити, наприклад, батькам особи, якій виповнилося 18 років та яка підлягає строковій військовій службі в тому разі, якщо вони живуть разом.

Проте якщо, наприклад, військовозобов’язаний живе окремо від батьків, але прописаний у них, у такому разі вручити повістку через родича неможливо.

«Лише якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно», – наголосив Максим Шинжирбаєв.

Неналежно врученою вважається повістка, відправлена поштою, у вайбер, так само як і виклик до ТЦК телефоном чи через смс.

При цьому, деякі інші юристи стверджують, що дана інформація не відповідає дійсності, адже не підкріплена законом.

Про законні норми видачі повісток йдеться на правовому порталі legalaid.ua.

Як пояснюють фахівці, в Україні прописані чіткі правила вручення повістки, за яких вона вважається чинною.

Так, будь-яке усне повідомлення, телефонний дзвінок, смс-повідомлення у месенджері, як то Vіber чи Telegram та інші способи «запрошення до ТЦК та СП законом не передбачені і не можуть мати жодних юридичних наслідків, а відтак відповідальності ніякої за це не буде.

«Якщо хтось наполягає на вашій появі у військкоматі без належної повістки – вимагайте законного письмового сповіщення. Вручати повістки військовозобов’язаним можуть лише: представники ТЦК та СП, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки; представники органу місцевого самоврядування (виконавчого органу сільської, селищної, міської ради); керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний; управителі багатоквартирних будинків», — наголошують вони.

При цьому, уповноважені особи не можуть проникати до житла особи без її згоди задля вручення повістки. При цьому у ній має стояти підпис військовозобов’язаного. Коли про отримання повістки розписались дружина, батьки чи сусіди — повістка вважається неналежно врученою. Якщо повістка була видана не особисто і на ній немає підпису, отримувач може не з’являтися до військкомату.

Навіть якщо громадянину був призначений час для появи у військкомат, однак він не розписався про отримання повістки, міра відповідальності за неявку мінімальна.

«Якщо ж Ви отримали повістку, але не з’явилися, в такому випадку передбачена для початку адміністративна відповідальність, такі дії кваліфікуються за статтею 210-1 КУпАП – за порушення оборони, мобілізаційної підготовки і мобілізації: вперше – за ч. 1 та сплата штрафу як правило 3400-5100 гривень. (Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 – 212-24)», — пояснили юристи.

[ad_2]

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *